Lenovo ThinkPad E14 G8 – Wydajny notebook biznesowy 14″
Notebook Lenovo ThinkPad E14 G8 to mobilna stacja robocza klasy biznes, której konstrukcja oparta jest na procesorze Intel Core Ultra 5 325. Urządzenie oferuje 16GB pamięci RAM DDR5 oraz szybki dysk SSD NVMe o pojemności 512GB, co przekłada się na płynność działania aplikacji i skrócenie czasu ładowania systemu. 14-calowy ekran WUXGA z powłoką antyrefleksyjną i jasnością 400 nitów zapewnia czytelność w różnych warunkach oświetleniowych, a certyfikat TÜV Rheinland® Low Blue Light (Software Solution) redukuje zmęczenie oczu. Notebook jest gotowy do pracy od razu po wyjęciu z pudełka z zainstalowanym systemem Windows 11 Pro.
Specyfikacja i możliwości
- Procesor Intel Core Ultra 5 325 – 8 rdzeni (4P + 4LPE) z taktowaniem do 4.5GHz i NPU do 47 TOPS, zoptymalizowany pod kątem zadań AI.
- 16GB pamięci RAM DDR5-5600 – Szybka pamięć w konfiguracji jednokanałowej SODIMM, z możliwością rozbudowy do 64GB.
- Dysk SSD 512GB M.2 NVMe Opal 2.0 – Szybki nośnik danych PCIe 4.0 x4, zapewniający błyskawiczny dostęp do plików i aplikacji.
- Ekran 14″ WUXGA IPS – Rozdzielczość 1920×1200, jasność 400 nitów, powłoka antyrefleksyjna i 45% pokrycia NTSC dla komfortowej pracy.
- Klawiatura podświetlana z układem angielskim (EU) – Umożliwia pracę w warunkach słabego oświetlenia.
- Czytnik linii papilarnych Touch Style – Zintegrowany z przyciskiem zasilania, zapewnia szybkie i bezpieczne logowanie.
- Aluminiowa obudowa – Wytrzymała konstrukcja z górną i dolną pokrywą wykonaną z aluminium.
- System Windows 11 Pro – Zaawansowany system operacyjny z funkcjami bezpieczeństwa i zarządzania.
- 3-letnia gwarancja On-site – Serwis producenta realizowany u klienta.
Zastosowania w środowisku biznesowym
- Praca biurowa i administracyjna – Wydajność procesora i duża ilość pamięci RAM pozwalają na płynną obsługę pakietów biurowych, aplikacji księgowych i systemów ERP.
- Mobilność i praca zdalna – Lekka konstrukcja (od 1.34 kg), aluminiowa obudowa oraz długi czas pracy na baterii (64Wh) ułatwiają pracę poza biurem.
- Praca z danymi i analizami – Dysk SSD NVMe oraz możliwość rozbudowy pamięci RAM do 64GB wspierają pracę z dużymi zbiorami danych i aplikacjami analitycznymi.
- Bezpieczeństwo danych – Zintegrowany czytnik linii papilarnych, kamera IR z przesłoną prywatności oraz moduł TPM 2.0 chronią poufne informacje.
- Współpraca i komunikacja – Kamera FHD 1080p, mikrofony kierunkowe oraz szybka łączność Wi-Fi 7 (802.11be) umożliwiają efektywną pracę zdalną i wideokonferencje.
Parametry techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Part Number | 21Y600BRPB |
| Producent | Lenovo |
| Procesor | Intel Core™ Ultra 5 325, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo 4.5GHz, 12MB Cache |
| NPU | Do 47 TOPS |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Pamięć RAM | 1x 16GB SODIMM DDR5-5600 |
| Maksymalna pamięć RAM | Do 64GB DDR5-5600 |
| Sloty pamięci RAM | 2x DDR5 SODIMM, obsługa dual-channel |
| Dysk | 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0 |
| Sloty na dyski | 2x M.2 2280/2242 PCIe 4.0 x4 |
| Maksymalne wsparcie dysków | 2x M.2 SSD (2x 1TB) |
| Karta graficzna | Zintegrowana Intel® Graphics |
| Ekran | 14″ WUXGA (1920×1200) IPS, 400 nitów, Anti-glare, 45% NTSC, 60Hz |
| Stosunek ekranu do obudowy | 90% |
| Klawiatura | Podświetlana, Angielska (EU) |
| Czytnik linii papilarnych | Tak, Touch Style, Match-on-Chip |
| Kamera | FHD 1080p + IR Hybrid z Privacy Shutter |
| Audio | Stereo speakers 2W x2, Dolby Atmos®, HARMAN |
| Mikrofon | 2x Array |
| Ethernet | 100/1000M (RJ-45) |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| Porty USB-A | 1x USB-A (USB 5Gbps), 1x USB-A (USB 10Gbps) Always On |
| Porty Thunderbolt™ | 2x Thunderbolt™ 4 (USB PD 15-65W, DP 2.1) |
| Port HDMI | 1x HDMI® 2.1 (do 4K/60Hz) |
| Port audio | 1x Combo jack 3.5mm |
| Złącze bezpieczeństwa | Kensington Nano Security Slot™ |
| Bateria | 64Wh |
| Zasilacz | 65W USB-C® (3-pin) |
| Wymiary (SxGxW) | 313 x 220.3 x 10.1/15.25 mm |
| Waga | Od 1.34 kg |
| Materiały obudowy | Aluminium (Góra), Aluminium (Dół) |
| Kolor obudowy | Czarny |
| System operacyjny | Windows® 11 Pro, Polski/Angielski |
| Certyfikaty | ENERGY STAR® 9.0, EPEAT™ Gold, ErP Lot 6/26, RoHS, TCO Certified Gen 10, MIL-STD-810H, TÜV Rheinland® Low Blue Light |
| Gwarancja | 1 rok podstawowa (Courier/Carry-in), 3 lata On-site Upgrade |
Typowe wdrożenia
- Mobilni specjaliści – Architekci, inżynierowie, przedstawiciele handlowi korzystający z oprogramowania CAD, symulacji lub prezentacji danych w terenie.
- Pracownicy sektora finansowego – Analitycy, księgowi, doradcy finansowi przetwarzający duże ilości danych i wymagający bezpiecznego dostępu do systemów bankowych.
- Kadra zarządzająca – Menedżerowie, dyrektorzy potrzebujący wydajnego i mobilnego narzędzia do zarządzania zespołem, analizy raportów i komunikacji.
- Użytkownicy hybrydowi – Pracownicy łączący pracę zdalną z obecnością w biurze, ceniący sobie komfort pracy na wysokiej jakości ekranie i klawiaturze.
Grupa docelowa
Notebook przeznaczony jest dla profesjonalistów IT, administratorów systemów, menedżerów IT, integratorów systemów oraz firm poszukujących wydajnych i niezawodnych stacji roboczych dla swoich pracowników. Idealnie sprawdzi się w środowiskach korporacyjnych, biurach rachunkowych, firmach projektowych oraz wśród mobilnych specjalistów.
FAQ
Czy notebook obsługuje szybkie ładowanie przez USB-C?
Tak, porty Thunderbolt™ 4 obsługują Power Delivery (PD) o mocy od 15W do 65W, co umożliwia ładowanie notebooka za pomocą kompatybilnego zasilacza USB-C.
Jakie są możliwości rozbudowy pamięci RAM i dysku?
Notebook posiada dwa sloty DDR5 SODIMM, umożliwiające rozbudowę pamięci RAM do 64GB. Dostępne są dwa sloty M.2 na dyski SSD, które można skonfigurować z dwoma dyskami o maksymalnej pojemności 1TB każdy.
Czy notebook jest zgodny ze standardami bezpieczeństwa dla firm?
Tak, notebook spełnia rygorystyczne normy MIL-STD-810H, posiada moduł TPM 2.0, czytnik linii papilarnych, kamerę IR z przesłoną prywatności oraz złącze Kensington Nano Security Slot™.
Jaka jest rozdzielczość i jasność ekranu?
Ekran ma rozdzielczość WUXGA (1920×1200) i jasność 400 nitów, co zapewnia dobrą widoczność nawet w jasnym otoczeniu. Dodatkowo posiada powłokę antyrefleksyjną i certyfikat TÜV Rheinland® Low Blue Light.
Opis wygenerowany na podstawie danych producenta i dystrybutorów. Przed zakupem zweryfikuj parametry.











